Козівська районна державна адміністрація
47600, смт.Козова, вул.Грушевського, 38
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif 

 

Опитування

.
На головну / Податкова служба

Декларування доходів


Підприємство подає звітність в електронному вигляді. Як оновити посилені сертифікати в територіальному органі Міндоходів при зміні керівника?

 

(Олег Г.,Бережанський район)

 

     Якщо у платника податків виникають зміни облікових даних, тобто змінюється керівництво (директор, головний бухгалтер або особа, уповноважена вести бухгалтерський облік), то у строк до моменту подання наступної електронної звітності потрібно отримати нові посилені сертифікати відкритих ключів на посадових осіб платника, які мають право підпису документів, та переукласти договір «Про визнання електронних документів».

     Якщо договір «Про визнання електронних документів» укладається в електронній формі, то посилений сертифікат платника податків та його посадових осіб імпортуються в базу сертифікатів разом з договором. Тому для імпортування в базу сертифікатів нового зазначений договір необхідно переукласти.

 

 

Головне управління Міндоходів у Тернопільській області

 

Ключами електронного підпису користуються понад 8 тисяч мешканців Тернопільщини

 

Посилені сертифікати ключів електронного цифрового підпису потрібні для подання звітності та здійснення інших операцій в електронній формі. З початку року з понад 13 тисяч ключів майже 5 тисяч отримали юридичні особи, понад 6 тисяч – фізичні особи та ще майже 2 тисячі – фізичні особи, тобто громадяни. Власниками цифрових підписів стали більше 8 тисяч осіб.

Нагадаємо, що отримати безкоштовні посилені сертифікати ключів електронного цифрового підпису можні у відділі реєстрації користувачів за адресою: м. Тернопіль, вул. Білецька, 1, ліве крило, Центр обслуговування платників податків при Тернопільській об’єднаній ДПІ, перший поверх, кімн. 122. Телефон для довідок 23-53-61. Реєстрація користувачів проводиться з понеділка по четвер з 9.00 до 19.30 год., у п’ятницю – з 9.00 до 18.15 год. Ключі електронного підпису можна також отримати у Чорткові (вул. Шевченка, 23, перший поверх, кімн. 10), телефон для довідок (03552) 2-15-60.   

Детальну інформацію щодо режиму роботи, перелік представництв Акредитованого центру, бланки документів, зразки їх заповнення, перелік необхідних для реєстрації документів можна переглянути на офіційному інформаційному ресурсі Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту (http://acskidd.gov.ua).

 

Інформаційно-комунікаційний відділ

Головного управління Міндоходів у Тернопільській області

 

               

 

Формуємо податкове зобов’язання після реєстрації платником ПДВ

 

    Якщо у платника ПДВ перша подія (відвантаження товарів, оформлення документа на постачання послуг або зарахування коштів від покупця) відбулася до його реєстрації платником ПДВ, а друга подія відбулася після такої реєстрації платника ПДВ, то податкове зобов’язання з ПДВ за такою операцією не нараховується, за умови, що такий платник не обрав касовий метод визначення податкового зобов’язання.

     Якщо ж платником ПДВ застосовується касовий метод визначення податкових зобов’язань, то уразі надходження за фактом оплати поставлених товарів/послуг після його реєстрації платником ПДВ, він зобов’язаний задекларувати податкові зобов’язання з ПДВ та погасити їх у встановленому законодавством порядку.

     Крім цього, якщо платник до його реєстрації платником ПДВ, на дату виникнення першої події, зобов’язаний був зареєструватись платником ПДВ, у зв’язку з набранням обсягу оподатковуваних операцій більше 300 тис. грн., але не зареєструвався, то податкові зобов’язання з ПДВ нараховуються, а право на податковий кредит не надається.Головне управління Міндоходів у Тернопільській області

 

Кампанія декларування доходів завершується

      23.04.2013

 

У 2013 році декларацію про майновий стан і доходи обов’язково треба подати тим громадянам, які протягом минулого року отримували доходи не від податкових агентів, іноземні доходи, доходи від здійснення операцій з інвестиційними активами, від надання майна в оренду фізичним особам, доходи у вигляді виграшів у гральних закладах, спадщини чи подарунків та інші доходи, які не були оподатковані протягом року при їх виплаті, але не є звільненими від оподаткування.

 

 

 

Які документи підтверджують право на податкову знижку

        23.04.2013

 

Фізична особа, яка має право скористатися податковою знижкою щодо суми коштів, сплачених за навчання, на вимогу працівників Міндоходів, крім декларації про майновий стан і доходи, надає: відповідні платіжні та розрахункові документи, зокрема, квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери; договір з навчальним закладом; довідку про отримані у звітному році доходи; документи, які підтверджують ступінь споріднення (у разі компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти члена сім’ї першого ступеня споріднення); тощо.

 

 

 

Квартира, отримана у подарунок від батьків не оподатковується

23.04.2013

Оподаткування доходу, отриманого платником податку як дарунок (або в результаті укладення договору дарування) від фізичних осіб здійснюється у порядку, встановленому ст.174 Податкового кодексу. Якщо громадянин отримує у подарунок від батьків квартиру, яка є їх приватною власністю, дохід у вигляді вартості цієї квартири оподатковується за нульовою ставкою.

 

 

 

Не маєте змоги подати декларацію вдень – подайте ввечері, але електронкою

    19.04.2013

Відповідно до положень Податкового кодексу України декларація про майновий стан і доходи за 2012 рік заповнюється  особисто платником податку або його уповноваженою особою та подається до територіального підрозділу Міндоходів за місцем реєстрації.

 

 

 

Хто звільняється від подання декларації про доходи

 

15.04.2013

Незалежно від виду та суми доходів звільняються від подання декларації про майновий стан і доходи особи, якщо станом на кінець звітного податкового року вони:

- є неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) або держави;

- перебувають у розшуку;

- перебувають на строковій військовій службі.

 

 

Доходи від продажу автомобілів треба задекларувати до 1 травня

 

11.04.2013

 

            Відповідно до положень Податкового кодексу дохід платника податку від продажу (обміну) у 2012 році одного з об’єктів рухомого майна (автомобіля, мотоцикла чи мопеда) оподатковувався за ставкою 1 відсоток. Якщо ж протягом року було здійснено продаж двох та більше об’єктів рухомого майна – такий дохід оподатковувався за ставкою 5 відсотків.

            Нагадаємо, що відповідно до п.2 ст.181 Цивільного кодексу України рухомим майном (речами) є майно (речі), які можна вільно переміщувати у просторі.

          Кампанія декларування доходів, отриманих протягом минулого року, триває. Термін подання податкової декларації про майновий стан і доходи за 2012 рік – до 1 травня 2013 року.

             Додатково інформацію чи роз’яснення з даного приводу , а також інших питань оподаткування можна отримати у Центрі обслуговування платників податків Козівської МДПІ чи за телефонами 2-19-02, 2-13-45, 2-22-25.

   

 

Бажаєте отримати зайво сплачений податок – подайте декларацію

09.04.2013

Якщо Ви подали декларацію про майновий стан і доходи та задекларували дохід за 2012 рік, податок із якого ще не сплачено, вам потрібно сплатити податкове зобов’язання до 1 серпня 2013 року. Тобто останнім днем сплати податку буде 31 липня 2013 року.

Щодо повернення зайво сплачених сум податку (право платника на податкову знижку), це має відбутися (перерахування на банківський рахунок або відправлення поштовим переказом) протягом 60 календарних днів після подання декларації до органу ДПС. 

 

 

Зробили помилку в декларації про доходи – подайте нову

09.04.2013

 

Якщо ви помилилися, склада­ючи декларацію про майновий стан і доходи, вам потрібно діяти залежно від того, коли саме виявлено помилку.

У випадку виявлення помилки у декларації за 2012 рік до 1 травня 2013 року достатньо подати нову Декларацію. Таке подання скасує попередню з невірними даними. І помилку буде виправ­лено без внесення відомостей до розділу VI Декларації. Подання звітної нової форми не тягне штраф­них санкцій.

 

Деклараційна кампанія наближається до завершення

08.04.2013

 

Варто нагадати, що у 2013 році декларацію про майновий стан і доходи обов’язково треба подати тим громадянам, які протягом минулого року отримували доходи не від податкових агентів, іноземні доходи, доходи від здійснення операцій з інвестиційними активами, від надання майна в оренду фізичним особам, доходи у вигляді виграшів у гральних закладах, спадщини чи подарунків та інші доходи, які не були оподатковані протягом року при їх виплаті, але не є звільненими від оподаткування тощо.

 

 

Задекларувати доходи можна до кінця квітня

08.04.2013

 

Четвертий місяць поспіль триває кампанія декларування громадянами майнового стану і доходів, отриманих протягом 2012 року.

За цей час 219 громадян Козівщини подали декларації про отримані у 2012 році доходи, з них 108 – з метою отримання податкової знижки. Сума задекларованих доходів становить майже 2,5 млн. грн.

За наслідками поданих декларацій громадянами вже сплачено до бюджету більше 62 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб, а майже 110тис. грн. податку – належить  до повернення.

Висловлюємо вдячність усім, хто вже задекларував свої доходи. А тим, хто ще не встиг цього зробити - нагадуємо, що граничний термін подання річної декларації про майновий стан і доходи – 30 квітня 2013 року. Однак, радимо не затягувати до останнього дня, тим більше, якщо претендуєте на повернення коштів. Відповідно до законодавства це має відбутися протягом 60 днів після подання декларації.

 

 

         Отримали спадщину – подайте декларацію

08.04.2013

 

Громадяни, які отримали спадщину чи подарунок, зобов’язані задекларувати такі доходи до 1 травня та до 1 серпня сплатити з таких доходів відповідну суму податку.

Нагадаємо, що спадщина та подарунки оподатковуються за нульовою ставкою якщо вони отримані від члена сім’ї першого ступеня споріднення (чоловік, дружина, батьки та діти) або ж отримані інвалідом І групи чи особою, яка має статус дитини – сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, чи дитиною – інвалідом. В іншому випадку ставка податку становить 5%.

Загалом з початку року 23 громадян Козівщини задекларували майже 1376,7 тис.грн. доходів у вигляді спадщини та подарунків.

 

 

 

Здаєте житло в оренду – подайте декларацію

01.04.2013


У випадку, якщо фізична особа – орендар не є суб’єктом господарювання, то відповідальність за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету несе орендодавець (громадянин, який здає майно в оренду).

 

 

Задекларуйте іноземні доходи до 1 травня

25.03.2013

Платник податку може зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном.  Сплачені суми зараховуються під час розрахунку податків та зборів в Україні. Це можливо за умови, що таке зменшення передбачено міжнародними договорами, згоду на обов’язковість яких надано Верховною Радою України. Суму зменшення платник визначає за зазначеними підставами у річній податковій декларації.

 

Правом на податкову знижку скористалися 86 громадян.

20.03.2013

Саме стільки мешканців Козівського району подали декларації про майновий стан та доходи, з метою повернення надмірно сплаченого податку на доходи фізичних осіб, реалізуючи своє право на податкову знижку, станом на 18 березня цього року. Перерахунок проведено по 86 таких деклараціях. Декларантам належить до повернення 82.1 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб. А 44 особи, які зобов’язані були подати декларації, у зв’язку з отриманням неоподаткованих доходів у минулому році, сплатять майже 80 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб.

 

Збираючись на постійне проживання за кордон – подайте декларацію.

18.03.2013

                Громадяни України, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, зобов»язані подати до органу державної податкової служби за місцем своєї реєстрації декларацію про майновий стан і доходи. Це необхідно зробити не пізніше ніж за 60 календарних днів до виїзду.

 

Громадяни зобов’язані задекларувати свої доходи за 2012 рік, якщо отримували їх не від податкових агентів

 25.02.2013

 З початку 2013 року податкові інспекції приймають податкові декларації про майновий стан і доходи, отримані громадянами протягом 2012 року.

 

Для отримання податкової знижки на навчання подбайте про зберігання документів

25.02.2013

Якщо у 2012 році Ви сплачували за своє навчання (середньо-професійне або вищу освіту) або навчання члена своєї сім'ї І-го ступеня споріднення, то Ви маєте право на податкову знижку. Тобто Ви можете повернути з бюджету суму витрачених коштів за навчання, але не більше 15 % (ставка податку).

 

Оподаткування доходів від продажу нерухомості

20.02.2013

Доходи, одержані від продажу об’єктів нерухомості, обкладають податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5%. У разі, коли продавцем нерухомості є фізична особа-нерезидент, ставка податку становить 15% (17%) від договірної вартості об’єкта, але не нижче його оціночної вартості.

 

Хто звільняється від подання декларації про майновий стан і доходи.

19.02.2013

Податковим законодавством визначені випадки, в яких особи можуть не подавати декларацію про майновий стан і доходи, зокрема, якщо станом на кінець звітного податкового року особи:

- є неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) або держави;

- перебувають у розшуку;

- перебувають на строковій військовій службі.

 

Декларування доходів  держслужбовцями.

30.01.2013

Відповідно до IV розділу Податкового кодексу Українидержавним службовцям необхідно до 1 травня подати податкову декларацію про майновий стан і доходи отримані за 2012 рік до органу ДПС за місцем реєстрації, але виключно у випадках  отриманняними інвестиційного прибутку, нецільової благодійної допомоги чи оренди майна фізичної особи, тощо. Якщо ж такі випадки відсутні, подавати податкову декларацію не потрібно.

 

Держслужбовцям вже не потрібно подавати декларацію за місцем реєстрації

16.01.2013

Державним службовцям необхідно до 1 травня подати податкову декларацію про майновий стан і доходи отримані за 2012 рік до органу ДПС за місцем реєстрації, але виключно у випадках передбачених розділом IV Податкового кодексу України, а саме у випадку отримання інвестиційного прибутку, нецільової благодійної допомоги чи оренди майна фізичної особи, тощо. Якщо ж такі випадки відсутні, подавати податкову декларацію не потрібно.

 

Кампанія декларування доходів громадян стартувала і триватиме до 1 травня 2013 року!

02.01.2013

Розпочалася кампанія декларування доходів громадян, отриманих протягом 2012 року, яка триватиме до 1 травня 2013 року.

 

Шановнігромадяни! Не відкладайте свій візит до податкової інспекції на останнійдень подання декларацій.

ДПС України закликаєплатниківсумлінно виконати свій громадянський обов’язок та своєчасно подати декларації.
Анонси подій

Інформаційні послуги