Тернопільська обласна державна адміністрація
46021, м.Тернопіль, вул.М.Грушевського, 8
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/prezident.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/uk.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/vu1.jpg

 

Опитування

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/topimg/teplo1.gif .

Про головне

Реформу профтехосвіти в Тернопільській області будуть здійснювати разом із громадскістю (відео)

19.10.2016 | 13:25

На Тернопільщині готуються раціоналізувати галузь професійно-технічної освіти. Які шляхи будуть для цього найбільш оптимальними визначали на нараді в обласній державній адміністрації.
Ключовим питанням є те, що з 2016 року утримання закладів цього профілю повністю лягає на місцеві бюджети. Даний крок здійснено в рамках бюджетної децентралізації, яка відбувається в Україні. Тернопільщина більшу частину року справилася з цим завданням - з січня по серпень вдалося забезпечити повноцінне функціонування закладів профтехосвіти за рахунок обласного та міського бюджетів – на це було спрямовано 47 млн. грн.. Решту частину року покриють за рахунок стабілізаційної дотації від уряду.

more...

Архів гарячих новин

  

Події дня

Степан Барна: ТНЕУ - альма-матер для представників економічної еліти України

20.10.2016 | 16:45

Урочиста академія, присвячена 50-річчю Тернопільського національного економічного університету, відбулася у Тернопільському академічному обласному драматичному театрі імені Т. Г. Шевченка 20 жовтня.  Привітав колектив вишу голова обласної державної адміністрації Степан Барна.
«За час свого існування Університет пройшов складний шлях і став одним з провідних вищих навчальних закладів України,  Немає сумніву, що нинішні студенти продовжать добрі традиції попередніх поколінь і своєю працею впишуть нові славні сторінки у літопис нашої держави. Університетом підготовлено тисячі висококваліфікованих фахівців. Серед них відомі науковці, державні діячі, організатори освіти, науки і виробництва. Дякую колективу університету за самовіддану працю, глибоке розуміння важливості підготовки висококваліфікованих кадрів, спроможних плідно працювати на благо нашої Батьківщини», - наголосив Степан Барна.

more...

13 листопада на Тернопільщині розпочнеться сезон полювання на лисиць

20.10.2016 | 16:37

У зв’язку з епізоотичною ситуацією в області щодо сказу, обласне управління лісового та мисливського господарства вживає заходи для зниження популяції червоної лисиці. 13 листопада офіційно розпочнеться сезон полювання (визначені норми — 0,5-1,0 гол. на 1 тис. га угідь). Таке рішення прийняли на засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Тернопільській обласній державній адміністрації під головуванням першого заступника голови Тернопільської облдержадміністрації Івана Крисака.
Про епізоотичну ситуацію в області щодо сказу та шляхи її вирішення протягом 9-ти місяців поточного року доповів начальник відділу організації протиепізоотичної роботи Головного управління Держпродспоживслужби Володимир Марків.
Серед проблемних питань — надмірна популяція на території області червоної лисиці, яка нерідко буває головним носієм вірусу сказу.

more...

В Гусятинському районі на Тернопільщині відкрили велике фруктосховище (відео)

20.10.2016 | 15:45

Фруктосховище потужністю 2 000 тонн відкрили на базі ПАП «Аркадія» у Гусятинському районі. Садівництво – один з напрямків роботи господарства, яке успішно працює на Гусятинщині вже 12 років. У 4 селах району орендує майже 4 тис га землі. На базі господарства закладено 46 га яблуневого саду, тому і виникла потреба відкрити потужне фруктосховище. Працюватимуть тут 30 осіб.

more...

Триває формування каталогу “Бізнес-пропозиції Тернопільщини”

20.10.2016 | 15:20

Запрошуємо суб’єктів підприємницької діяльності та  бізнес-об’єднання області активно долучитися до формування каталогу “Бізнес-пропозиції Тернопільщини”. В рамках реалізації обласної Програми розвитку малого та середнього підприємництва на 2017-2018 рр. та з метою впровадження в області дієвої політики розвитку бізнесу, спрямованої на підтримку усіх сфер малого та середнього підприємництва, департаментом економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації проводиться формування відповідної інформаційної бази, яка буде узагальнена у каталог “Бізнес-пропозиції Тернопільщини”.

more...

Степан Барна провів особистий прийом громадян

20.10.2016 | 15:03

Особистий прийом громадян провів 20 жовтня голова Тернопільської ОДА Степан Барна. Жителі області зверталися з питаннями особистого та колективного характеру.
Мова йшла про невиконання рішення суду, спростування інформації щодо підприємницької діяльності, співробітництва на території області, питання оформлення документів на земельну ділянку, а також видачі наказу Держгеокадастру на земельну ділянку учаснику АТО.
В окремому випадку звернулася жителька міста Збараж, мати п’ятьох дітей з питанням присвоєння їй почесного звання Мати-героїня. Очільник області дав доручення управлінню сім’ї та молоді Тернопільської ОДА вирішити дане питання. Крім цього, звернувся директор Тернопільської школи мистецтв Остап Гайдукевич з досі актуальним питанням щодо виділення належного приміщення вказаному навчальну закладу.

more...

Координаційний комітет сприяння зайнятості населення - осередок соціального партнерства на Тернопільщині

20.10.2016 | 14:19

У конференц-залі Будинку праці, що в м. Тернополі, відбулось чергове засідання обласного координаційного комітету сприяння зайнятості населення – незалежного тристороннього органу у системі соціального партнерства при облдержадміністрації, до складу якого увійшли порівну представники виконавчої влади, професійних спілок та їх об'єднань, Об’єднання організації роботодавців Тернопільської області.
Під час засідання начальник управління департаменту економічного розвитку і торгівлі Тернопільської ОДА Наталія Онищук поінформувала присутніх про залучення інвестицій на збереження діючих та створення нових робочих місць для сприяння зайнятості населення.

more...

На Теребовлянщині розглядають можливість будівництва біоенергетичного комплексу

20.10.2016 | 13:30

Ідеєю будівництва біоенергетичного комплексу на Теребовлянщині поділився керівник ТОВ «Західагропродукт» Іван Панькуш  із головою райдержадміністрації Юрієм Ништою та його заступником Андрієм Кундратом . Під час зустрічі, яка відбулася безпосередньо на птахофабриці підприємства, Іван Панькуш презентував керівникам РДА свій майбутній проект із переробки курячого посліду і кукурудзяного силосу на біогаз. За його словами, це буде в межах окремо взятого сільськогосподарського підприємства унікальний і єдиний об’єкт в економіці не тільки району і області, але й Західної України. Зазначимо, що в нашій країні таких комплексів є вже 8, найближчий знаходиться в Білій Церкві.

more...

Реформу профтехосвіти в Тернопільській області будуть здійснювати разом із громадскістю (відео)

20.10.2016 | 13:22

На Тернопільщині готуються раціоналізувати галузь професійно-технічної освіти. Які шляхи будуть для цього найбільш оптимальними визначали на нараді в обласній державній адміністрації.

Ключовим питанням є те, що з 2016 року утримання закладів цього профілю повністю лягає на місцеві бюджети. Даний крок здійснено в рамках бюджетної децентралізації, яка відбувається в Україні. Тернопільщина більшу частину року справилася з цим завданням - з січня по серпень вдалося забезпечити повноцінне функціонування закладів профтехосвіти за рахунок обласного та міського бюджетів – на це було спрямовано 47 млн. грн.. Решту частину року покриють за рахунок стабілізаційної дотації від уряду.

more...

На Чортківщині висадили калинову алею слави на честь захисників України

20.10.2016 | 11:20
 Учні Горішньовигнанського НВК «загальноовітній  навчальний заклад І –ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад», що у Чортківському районі, долучилися до акції « Калинова алея слави». Перед школою посадили кущі калини, які повинні стати знаком слави для наших захисників і символом продовження життя тих, хто загинув заради кращого майбутнього нашої країни. more...

Власники земельних паїв у Тернопільській області отримають більше 300 млн гривень орендної плати

20.10.2016 | 11:10

До кінця року власники земельних паїв у Тернопільській області  отримають 317 млн грн орендної плати, що на 36 млн грн більше ніж минулого року. Збільшилася загальна сума виплат за користування землею завдяки піднятті орендної ставки згідно чинного законодавства. Тепер у 74,8 % договорів вона становить 3% від нормативної грошової оцінки землі. Поступово більшає й кількість угод з орендною ставкою на рівні 4-7% від нормативної грошової оцінки землі – зараз їх 35,5 тисяч.

more...

Архів новин

  

Інтерв'ю

Степан Барна: «Тих можливостей, що зараз отримала Тернопільщина, вона не мала за всю історію держави»

28.09.2016 | 14:03

Тернопільщина – та область України, яку донедавна не вважали перспективною. Втім, останні роки дещо змінили і тепер ця область стала прикладом у плані децентралізаційних процесів і, як наслідок, користувачем чималого бюджету на розвиток регіону. Водночас, область (як і решта країни) потерпає від корупції, бореться за своє місце на інвестиційній мапі України та шукає шляхи до розвитку.
Чинний голова ОДА, Степан Барна, якого звинувачували у браку управлінського досвіду, як зізнається сам, мав зовсім іншу амбіцію, аніж керувати областю. ІА Дивись.info вирішила розпитати обласного очільника про основні проблеми і досягнення Тернопільщини.

more...

Архів привітань

  

Інформаційні послуги

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/derjava_.png

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/peresel.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/subs.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dpoato_2.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/image002.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dopomog.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/zk-002_1.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dv-001_1.png

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/posilbody/invest1.gif

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/fandrayz.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/dfrr.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/ofis_reform.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/ratings_rajony-misto-3.png

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/igo.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/pidrbizn052015.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/17082016.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/zenergo.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/linija5.gif

 

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/kupuy_ternopilske.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/kopalyny.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/informbody/knyg.jpg

http://www.oda.te.gov.ua/data/upload/content/main/ua/agolova/la_strada_d.jpg